Samut Prakan Province: Ποιότητα αέρα σήμερα — AQI live, PM2.5 και PM10, αιθαλομίχλη, καιρός και πρόγνωση

Τρέχοντα δεδομένα από σταθμούς: Samut Prakan Province
Πρόβλεψη ρύπανσης και ποιότητας του αέρα για Samut Prakan Province. Σήμερα είναι Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2026. Για Samut Prakan Province έχουν καταγραφεί οι ακόλουθες τιμές ατμοσφαιρικής ρύπανσης:
  1. σκόνη σωματιδίων (ΑΣ2,5) - 2 (Καλό)
  2. αιωρούμενα σκόνη σωματιδίων (PM10) - 3 (Καλό)
  3. όζον (O3) - 41 (Καλό)
  4. διοξείδιο του αζώτου (NO2) - 7 (Καλό)
  5. διοξείδιο του θείου (SO2) - 3 (Καλό)
  6. μονοξείδιο του άνθρακα (CO) - 231 (Καλό)
Δείκτης ποιότητας αέρα σε πραγματικό χρόνο (AQI) για Samut Prakan Province, Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2026: 1.

air quality index: 0
AQI 1 Καλό

Ποια είναι η ποιότητα του αέρα σε Samut Prakan Province μετέ; Είναι ο αέρας μολυσμένος σε Samut Prakan Province ;. Υπάρχει αιθαλομίχλη;

Σήμερα (Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2026) η ποιότητα του αέρα είναι καλή. Η ποιότητα του αέρα δεν επηρεάζει την υγεία. Ο καθένας μπορεί να συνεχίσει τις υπαίθριες δραστηριότητές τους κανονικά σε Samut Prakan Province.


Ποιο είναι το σημερινό επίπεδο των ΑΣ2,5 σε Samut Prakan Province ; (σκόνη σωματιδίων (ΑΣ2,5))
Το σημερινό επίπεδο ΑΣ2,5 είναι: 2 (Καλό) Για λόγους σύγκρισης, το υψηλότερο επίπεδο ΑΣ2,5 το Samut Prakan Province μεν τελευταίες 7 ημέρες ήταν: 20 (Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου 2026) και το χαμηλότερο: 2 (Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2026).

Ποιο είναι το επίπεδο των ΑΣ10 σήμερα στο Samut Prakan Province ; (αιωρούμενα σκόνη σωματιδίων (PM10))
Το σημερινό επίπεδο σωματιδίων ΑΣ10 σε Samut Prakan Province is: 3 (Καλό)

Πώς είναι το επίπεδο O3 σήμερα στο Samut Prakan Province ; (όζον (O3))
41 (Καλό)

Πόσο υψηλό είναι το επίπεδο του ΝΟ2; (διοξείδιο του αζώτου (NO2))
7 (Καλό)

Ποιο είναι το επίπεδο της ρύπανσης από SO2; (διοξείδιο του θείου (SO2))
3 (Καλό)

Πόσο υψηλό είναι το επίπεδο CO; (μονοξείδιο του άνθρακα (CO))
231 (Καλό)



Τρέχοντα δεδομένα Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2026 στις 8:00 π.μ.

PM2,5 2 (Καλό)

PM10 3 (Καλό)

O3 41 (Καλό)

NO2 7 (Καλό)

SO2 3 (Καλό)

CO 231 (Καλό)

Στοιχεία για την ατμοσφαιρική ρύπανση από τις τελευταίες ημέρες Samut Prakan Province

index 2026-09-20 2026-09-21 2026-09-22 2026-09-23 2026-09-24 2026-09-25 2026-09-26 2026-09-07 2026-09-06 2026-09-05 2026-09-04 2026-09-03 2026-09-02 2026-09-01 2026-08-31
pm25 9
Good
18
Moderate
19
Moderate
20
Moderate
20
Moderate
7
Good
2
Good
6
Good
7
Good
15
Moderate
17
Moderate
14
Moderate
13
Moderate
9
Good
6
Good
pm10 10
Good
19
Good
21
Moderate
20
Moderate
20
Moderate
7
Good
2
Good
6
Good
8
Good
20
Moderate
21
Moderate
19
Good
17
Good
13
Good
8
Good
o3 66
Good
49
Good
58
Good
97
Moderate
54
Good
45
Good
42
Good
41
Good
51
Good
45
Good
39
Good
45
Good
32
Good
37
Good
37
Good
no2 12
Good
29
Good
29
Good
34
Good
42
Moderate
14
Good
7
Good
12
Good
11
Good
21
Good
30
Good
23
Good
25
Good
18
Good
16
Good
so2 6
Good
14
Good
14
Good
17
Good
18
Good
5
Good
2
Good
5
Good
5
Good
7
Good
10
Good
7
Good
8
Good
6
Good
6
Good
co 413
Good
708
Good
1102
Good
1000
Good
887
Good
526
Good
261
Good
279
Good
341
Good
421
Good
446
Good
528
Good
515
Good
349
Good
847
Good
data source »

Samut Prakan Province

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2026 στις 8:00 π.μ.

PM2,5 2.1 (Καλό)

σκόνη σωματιδίων (ΑΣ2,5)

PM10 2.5 (Καλό)

αιωρούμενα σκόνη σωματιδίων (PM10)

O3 41 (Καλό)

όζον (O3)

NO2 6.9 (Καλό)

διοξείδιο του αζώτου (NO2)

SO2 2.5 (Καλό)

διοξείδιο του θείου (SO2)

CO 231 (Καλό)

μονοξείδιο του άνθρακα (CO)

Samut Prakan Province

index 2026-08-31 2026-09-01 2026-09-02 2026-09-03 2026-09-04 2026-09-05 2026-09-06 2026-09-07 2026-09-26 2026-09-25 2026-09-24 2026-09-23 2026-09-22 2026-09-21 2026-09-20
pm25 6.3 9 13 14 17 15 7.2 5.7 2.2 6.6 20 20 19 18 8.8
pm10 8.1 13 17 19 21 20 8.2 6.4 2.3 6.7 20 20 21 19 10
o3 37 37 32 45 39 45 51 41 42 45 54 97 58 49 66
no2 16 18 25 23 30 21 11 12 7.1 14 42 34 29 29 12
so2 5.5 5.9 7.9 7.4 10 7.1 5 5 2.3 4.6 18 17 14 14 5.8
co 847 349 515 528 446 421 341 279 261 526 887 1000 1102 708 413

* Pollution data source: https://openaq.org () The data is licensed under CC-By 4.0

🌦️ Καιρός · Πρόγνωση 16 Ημερών — Ταϊλάνδη

🌦️ ΚΑΙΡΌΣ · ΠΡΌΓΝΩΣΗ 16 ΗΜΕΡΏΝΤαϊλάνδη🌧️30°ΒροχήΣήμερα · ↑32° ↓25°💨 4 km/h · 💧 79%Πέμ24.09🌧️32°25°Παρ25.09🌧️29°25°Σάβ26.09🌧️29°26°Κυρ27.09🌧️29°24°Δευ28.09🌧️26°24°Τρί29.09🌧️29°22°Τετ30.09🌧️29°23°Πέμ1.10🌧️31°24°Παρ2.10🌧️30°25°Σάβ3.10🌧️30°24°Κυρ4.10🌧️31°24°Δευ5.10🌧️31°24°Τρί6.10🌧️26°24°Τετ7.10🌧️30°23°Πέμ8.10🌧️29°23°Παρ9.10☁️28°21°pollution-alert.com · 27 Σεπτεμβρίου 2026

Πρόγνωση καιρού 16 ημερών για Ταϊλάνδη: σήμερα περίπου 32°C (βροχή), ελάχιστες κοντά στους 25°C. Θερμοκρασία και συνθήκες, καθημερινή ενημέρωση. Ένα μέτριο αεράκι (περίπου 15 km/h) διασκορπίζει εν μέρει τους ρύπους σήμερα.

☀️ Δείκτης UV · Πρόγνωση 16 Ημερών — Ταϊλάνδη

☀️ ΔΕΊΚΤΗΣ UV · ΠΡΌΓΝΩΣΗ 16 ΗΜΕΡΏΝΤαϊλάνδη03681111+6.2UV ΥΨΗΛΌΣσήμερα, μέγιστο ημέραςSPF 30-50, καπέλο και γυαλιά υποχρεωτικά. Μείνετε στησκιά 11:00-15:00.⏱ Απροστάτευτο ανοιχτόχρωμο δέρμα μπορεί να καεί σε περίπου 30 λεπτά6Σάβ26.096Κυρ27.095Δευ28.098Τρί29.096Τετ30.098Πέμ1.108Παρ2.108Σάβ3.108Κυρ4.107Δευ5.103Τρί6.108Τετ7.108Πέμ8.108Παρ9.108Σάβ10.100-2 χαμηλός3-5 μέτριος6-7 υψηλός8-10 πολύ υψ.11+ ακραίοςpollution-alert.com · 27 Σεπτεμβρίου 2026

Ο δείκτης UV στην περιοχή Ταϊλάνδη σήμερα είναι 6.2 (υψηλός) — απροστάτευτο ανοιχτόχρωμο δέρμα μπορεί να καεί σε περίπου 30 λεπτά.

📍 Ποιότητα αέρα σε κοντινές πόλεις

Ζωντανό PM2.5 γύρω από: Samut Prakan Province — συγκρίνετε κοντινές τοποθεσίες.

Συχνές ερωτήσεις

Είναι ασφαλής ο αέρας για αναπνοή σήμερα στην περιοχή Samut Prakan Province;
Η τρέχουσα μέση τιμή PM2.5 στην περιοχή Samut Prakan Province είναι περίπου 2 µg/m³ («Καλό»). Η ποιότητα του αέρα είναι καλή — οι υπαίθριες δραστηριότητες είναι ασφαλείς για όλους.
Ποιο είναι το τρέχον επίπεδο PM2.5 στην περιοχή Samut Prakan Province;
Αυτή τη στιγμή το PM2.5 στην περιοχή Samut Prakan Province είναι κατά μέσο όρο περίπου 2 µg/m³ («Καλό»). Τα PM2.5 είναι λεπτά σωματίδια που φτάνουν στους πνεύμονες και στο αίμα.
Ποια μέρα την περασμένη εβδομάδα ο αέρας ήταν χειρότερος στην περιοχή Samut Prakan Province;
Την τελευταία εβδομάδα, το υψηλότερο ημερήσιο PM2.5 στην περιοχή Samut Prakan Province καταγράφηκε: Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου (περίπου 20 µg/m³).
Ποιος είναι ο δείκτης UV σήμερα στην περιοχή Samut Prakan Province;
Ο δείκτης UV στην περιοχή Samut Prakan Province σήμερα είναι 6.2 (υψηλός) — απροστάτευτο ανοιχτόχρωμο δέρμα μπορεί να καεί σε περίπου 30 λεπτά.
Βοηθά ο σημερινός άνεμος να διαλυθεί η αιθαλομίχλη στην περιοχή Samut Prakan Province;
Ένα μέτριο αεράκι (περίπου 15 km/h) διασκορπίζει εν μέρει τους ρύπους σήμερα.
Πώς μετριέται η ποιότητα του αέρα;
Η ποιότητα του αέρα εδώ βασίζεται στα PM2.5 — τη συγκέντρωση λεπτών σωματιδίων σε µg/m³. Χαμηλότερες τιμές σημαίνουν καθαρότερο αέρα. Τα δεδομένα ενημερώνονται καθημερινά από το Open-Meteo.